company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

Realizacja programu "Czytające Przedszkola" Drukuj

Wczesne dzieciństwo, wiek przedszkolny to niezwykle ważny czas w rozwoju dziecka. Dzieci poznają świat, gromadzą wiedzę, rozwijają i doskonalą swoje umiejętności.

Udział naszego przedszkola w Programie „Czytające Przedszkola” daje gwarancje lepszego, wszechstronnego rozwoju dzieci, wzbogacania ich mowy, nauki poprawnego i bogatego słownictwa oraz lepszego przygotowania do szkoły i do życia!

W ramach realizacji, promocji i wsparcia programu „Czytające Przedszkola”:

 1. Zorganizowaliśmy i otworzyliśmy Bibliotekę Przedszkolaka działającą w naszym Przedszkolu, wyposażoną w interesujący księgozbiór książeczek dla dzieci oraz literaturę pedagogiczną dla nauczycieli.
 2. Każdemu dziecku założona została karta biblioteczna i raz w tygodniu przedszkolaki wypożyczają książki do domu.
 3. W każdej grupie utworzono Kącik ciekawej książki.
 4. Wzbogacamy księgozbiór Biblioteki Przedszkolaka organizując akcje Książka do Przedszkola.
 5. Nauczycielki wszystkich grup przedszkolnych, chętnie włączają się do programu, poprzez codzienne, przynajmniej 20 minutowe czytanie dzieciom bajek, baśni oraz rozmowę na temat przeczytanej lektury, postępowania bohaterów, ich emocji, uczuć i postępowania.
 6. Założony został kącik informacyjny dla rodziców Wieści z przedszkolnej biblioteczki, promujący programy Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz zamieszczona została Złota Lista książek polecanych do czytania dzieciom.
 7. Zamieszczamy na stronie internetowej naszego przedszkola wszystkie wydarzenia oraz artykuły na temat walorów głośnego czytania dzieciom.
 8. Nawiązaliśmy współpracę z Biblioteką Publiczną – Oddział dla dzieci i uczestniczymy w spotkaniach czytelniczych i zajęciach bibliotecznych.
 9. Wyposażyliśmy Bibliotekę Przedszkolaka w Płytotekę – bajki do słuchania.
 10. Dwa razy w roku organizujemy Kiermasz Książki.
 11. Nawiązaliśmy ścisłą współpracę z wydawnictwami: EGMONT.
 12. Pozyskaliśmy do współpracy rodziców, babcie i dziadków naszych przedszkolaków.
 13. Gościmy w naszym przedszkolu zaproszone grupy teatralne z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 7, a także zawodowych aktorów Studia Małych Form Teatralnych ART – RE z Krakowa.
 14. W ramach zajęć programowych bawimy się w teatr zapoznając dzieci z wybranymi pozycjami literatury dziecięcej.
 15. Rozwijamy talenty plastyczne poprzez organizowanie konkursów plastycznych na temat poznanej literatury dziecięcej.
 16. Corocznie bierzemy udział w Gali Teatrów Przedszkolnych, konkursach recytatorskich i plastycznych na terenie miasta, kraju, a także w konkursach międzynarodowych.
 17. Uczestniczymy w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom zapraszając do wspólnego czytania przedstawicieli różnych środowisk, rodziców, babcie i dziadków.
 18. Angażujemy rodziców do aktywnego udziału w zajęciach i programach – przedstawienia mini teatralne w wykonaniu rodziców np. inscenizacja wiersza J. Brzechwy Na straganie.
 19. W ramach programu organizujemy Dzień Pluszowego Misia – zapoznajemy dzieci z literaturą dziecięcą (Miś Paddington, Miś Uszatek, seria książek o Kubusiu Puchatku, Miś Remiś, Mój brat niedźwiedź...).
 20. Rodzice należący do Klubu Czytających Rodzin chętnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w głośnym czytaniu dzieciom.
 21. Inicjujemy psychoedukację rodziców – rozdawanie ulotek, prezentowanie referatów na zebraniach grupowych, włącznie rodziców do wspólnego czytania literatury dziecięcej podczas zajęć.
 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński