company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

Nasze przedszkole - "Szkołą Odkrywców Talentów" Drukuj

szkola odkrywcow talentowZ radością informujemy, że nasze przedszkole uzyskało tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”, który świadczy o tym, że nasza placówka przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci. Ten tytuł przyznało nam Ministerstwo Edukacji Narodowej. Rok szkolny 2010/2011 został ogłoszony przez MEN Rokiem Odkrywania Talentów.

Nauczyciele oraz pracownicy naszego przedszkola realizując założenia Koncepcji Pracy Przedszkola opartej na rozwijaniu inteligencji wielorakiej Howarda Gardnera starają się zauważać wrodzone umiejętności, które rozwijają i pielęgnują. Aktywnie współpracujemy również z rodzicami i wspólnie obserwujemy procesy twórcze u swoich podopiecznych. Wspieramy osobiście każde dziecko i pomagamy mu w odkrywaniu nie tylko otaczającego świata, ale też samego siebie, swoich zalet i mocnych stron.

Każde dziecko ma określone predyspozycje i zainteresowania. Potrzebują one wsparcia by mogły rozwinąć się w prawdziwy talent. Pierwszym krokiem do rozwoju ponadprzeciętnych zdolności jest bezpośrednia praca z dzieckiem, obserwowanie go, wspieranie i motywowanie do działania. Kolejnym etapem jest tworzenie dziecku warunków, zachęcających do wytrwałości, podejmowania kolejnych prób i eksperymentowania. Nasze przedszkole zapewnia swoim wychowankom istotny kapitał na przyszłość - na radosne, pełne i szczęśliwe życie. Tutaj dziecko przeżywa radość i zadowolenie, poznaje smak sukcesów, przygotowuje się do aktywnego i twórczego życia.

Nauczyciele z pasją pracują ze swoimi wychowankami. Prowadzą nieodpłatne kółka zainteresowań: plastyczne, informatyczne, teatralne, tańca regionalnego, matematyczne. Przedszkole systematycznie wzbogaca swoją bazę służącą odkrywaniu i rozwijaniu talentów dzieci. Placówka ma bogato wyposażone pracownie: plastyczna, teatralna, matematyczna, informatyczna.

Nasze dzieci uczestniczą w przeglądach, festiwalach, imprezach ogólnomiejskich i środowiskowych, konkursach miejskich i ogólnopolskich, gdzie mają okazję zaprezentować swoje zdolności.

Z dumą śledzimy losy naszych wychowanków, których sukcesy na arenie ogólnopolskiej i światowej są potwierdzeniem celowości działań podejmowanych przez nasze przedszkole.

Powiedz dziecku, że jest dobre, że umie, że potrafi

Janusz Korczak

 

Przeczytaj także: „Nie zgubić talentu” – praca z dzieckiem zdolnym

 

Obejrzyj: Dobre praktyki

 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński