company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

„Co się mieści w kropli wody – badanie czystości wody”- zajęcia w terenie Drukuj

GAZ

Przedszkolaki z grupy 5/6 latków tym razem wybrały się na terenowe zajęcia badawcze nad naturalny zbiornik wodny – staw „Kaczy Dołek”. Podjęte działania były kontynuacją tematu: „Co się mieści w kropli wody – badanie czystości wody”- zajęcia dydaktyczne i badawcze. Pobranie próbek wody z różnych źródeł. Wykonywanie doświadczeń, obserwacja z wykorzystaniem oka, lupy, mikroskopu, przyrządów laboratoryjnych.
Wyprawa nad staw była poprzedzona zajęciami dydaktycznymi z wykorzystaniem globusa, map, filmu edukacyjnego „Staw”, oraz plansz tematycznych. Nauczyciel zajął rolę inicjatora sytuacji edukacyjnej, prowokował do stawiania pytań i szukania odpowiedzi. Dalsza część zajęć odbyła się w terenie. Dzieci obserwowały zwierzęta i rośliny zamieszkujące „Kaczy Dołek”(zarówno w wodzie jak i nad wodą), wsłuchiwały się w odgłosy ptaków i żab. Zwróciły szczególną uwagę na czystość wody w stawie i pobrały próbki wody do celów badawczych. Porównywały barwę i zapach wody pobranej z różnych głębokości ze stawu z wodą kranową.
Poprzez swobodnie i kierowane aktywności zdobyły doświadczenie w wykorzystywaniu przyrządów optycznych, z ich pomocą oceniły stan czystości wody w zbiorniku.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami".


 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński