company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

"Stymulacja rozwoju dzieci niepełnosprawnych poprzez zabawy z wodą" Drukuj

GAZ

Dzieci niepełnosprawne brały udział w aktywnościach z wykorzystaniem wody. Na początku sprawdzały jakie przedmioty pływają a jakie toną. Dzieci zauważyły, że przedmioty metolowe, ceramiczne toną a inne takie jak plastikowe korki, styropian, drewniane patyczki unoszą się na wodzie. Na podstawie obserwacji i przeprowadzone przez nie doświadczenia wywnioskowały że niektóre przedmioty są lekkie i unoszą się na wodzie a niektóre chociaż małe, są ciężkie
i toną. Następnie sprawdzały co rozpuszcza się wodzie. Wsypując różne substancje i mieszając je zauważyły, że niektóre łączą się z wodą tak, że ich nie widać a inne unoszą się bądź opadają i są widoczne. Doświadczenie to pokazało, że woda nie wszystko rozpuszcza.
Dzieci konstruowały rurociąg z klocków i sprawdzały, czy jest szczelny i jak płynie woda w rurach.
Wykorzystano także do zabawy klepsydry sensoryczne. Uczestnicy mieli okazję zrobić też własnoręcznie zabawki z butelek, korali i brokatu, który pięknie połyskiwał w słońcu i dostarczał atrakcyjnych bodźców wzrokowych.
Zajęcia wpłynęły stymulująco na rozwój dzieci niepełnosprawnych. Stymulowały doznania sensoryczne, rozwijały myślenie przyczynowo - skutkowe oraz usprawniały motorykę małą.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami".


 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński