company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

„Zanieczyszczenie wód - to też mój problem” Drukuj

GAZ

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach „Zanieczyszczenia wód to też mój problem”. Na początku dzieci poszerzyły swoją wiedzę o tematy związane ze zbiornikami wodnymi (oceany, morza, jeziora, rzeki, studnie). Następnie podczas burzy mózgów –„ komu i do czego potrzebna jest woda?”. Dzieci doszły do wniosku, że człowiek rośliny oraz zwierzęta nie mogą żyć bez wody .
W kolejnym etapie naszych zajęć w oparciu o tablice demonstracyjne i zdjęcia z różnych źródeł, nasi mali uczestnicy dowiedzieli się ,w jaki sposób dochodzi do zanieczyszczenia wody. Dzieci zrozumiały, że głównie nieczystości naszych wód to ścieki oraz śmieci. Aby uzmysłowić dzieciom jak mogą dbać o czystość wody wzięły udział w zabawie „czysta rzeka” w której głównym zadaniem dzieci było nie dopuścić do zanieczyszczenia rzek . Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Wrzucały wszystkie odpady do worków, a w symbolicznej rzece umieściły ryby oraz rośliny. Dodatkowo doskonaliły wiedzę na temat oszczędzania wody. Dla utrwalenia wiadomości wykonały plakat przy pomocy różnych ilustracji przedstawiających źródła zanieczyszczeń wód.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami".


 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński