company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

"Roślinom chce się pić” Drukuj

GAZ

„Roślinom chce się pić”- eksperymentowanie w zielonym ogródku na oknie. Sadzenie i sianie roślin. Podlewanie wodą pozyskaną ze śniegu zgromadzoną w pojemniku.
W oczekiwaniu na wiosnę dzieci z grupy 5-6-latków postanowiły stworzyć zielony ogródek w sali na oknie. Podczas zajęć, zabawiły się w małych ogrodników. Z zaangażowaniem wypełniały doniczki ziemią. Poznały różne nasiona, kwiatów, warzyw. Zapoznały się ze sposobami sadzenia i siania roślin. Doskonaliły umiejętności rozróżniania nasion, przypomniały o warunkach potrzebnych do wzrostu roślin. Najważniejsze jednak było to, że świetnie wczuły się w rolę ogrodnika i wspaniale się bawiły. Nie zapomniały o podlaniu nowo posianych i posadzonych roślin, wodą pozyskaną z roztopionego śniegu, który w pojemnikach przynosiliśmy, wracając ze spaceru. Czekaliśmy na efekty naszej pracy. Systematycznie obserwowaliśmy je za pomocą lupy.

Nie musieliśmy długo czekać. Nasze roślinki szybko zaczęły rosnąć, systematycznie podlewane. Obserwowaliśmy przez lupę wzrost roślin oraz ich system korzeniowy. Rośliny z naszego ogródka na oknie przeznaczone są do ogrodu przedszkolnego. Poprzez zajęcia promowaliśmy kreatywne myślenie dziecka o ekologii i motywowaliśmy do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Dzieci zauważyły, że wodę możemy pozyskiwać do podlewania roślin także w inny sposób.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami".


 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński