company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

Drukuj

fortePod koniec roku w naszej placówce zakończyła się ważna inwestycja. Dzięki wsparciu finansowemu FABRYK MEBLI "FORTE" SA oraz zaangażowaniu wolontariuszy - pracowników tej firmy wyposażyliśmy nowy gabinet arteterapii w pomoce terapeutyczne do prowadzenia tego typu zajęć. Pomimo trudnego czasu pandemii, dzięki wsparciu finansowemu rodziców udało się przeprowadzić generalny remont pomieszczenia i stworzyć miejsce, w którym dzieci z różnymi dysfunkcjami mogą się rozwijać w lepszych warunkach. Dziękujemy!

O programie: "FORMY - FABRYKA INICJATYW" to program wolontariatu pracowniczego FABRYK MEBLI "FORTE" SA, który pozwala pracownikom firmy realizować swoje pomysły na rzecz najbliższego otoczenia.
W ramach programu każdy pracownik FORTE może zgłosić swój projekt i starać się o wsparcie finansowe i pozafinansowe (w postaci mebli) na jego realizację. Projekty powinny być związane z promocją edukacji, zdrowia, sportu i rekreacji, a także wyrównywaniem szans, ekologią, ochroną środowiska, promocją i rozwojem kultury.

Arteterapia jest metodą wspierania rozwoju dziecka, pozwalającą mu na swobodę wyrażania siebie, uczącą łatwego dostępu do swojego wnętrza i czerpania z wyobraźni. W ramach arteterapii wyróżnia się:
• muzykoterapię,
• terapię plastyczną,
• teatroterapię,
• terapię przez twórczość literacką.
Wzbogacenie bazy przedszkola poprzez utworzenie gabinetu Arterapii pozwoli na jeszcze lepsze dostosowanie naszych działań do indywidualnych potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci niepełnosprawnych. Osoby z problemami natury emocjonalnej, barierami komunikacji werbalnej czy autystyczne często dopiero poprzez sztukę są w stanie otworzyć się na relację terapeutyczną.


 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński