company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat

*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

Jak rozwijać w dziecku samodzielność? Drukuj

„Pozwól mi zrobić to samemu" ... niezwykłe słowa Marii Montessori dziś nabrały wielkiej mocy. Okres izolacji to świetny moment na to, aby przekonać się jak wiele naszemu dziecku może dać nauka samodzielności.

samodzielny przedszkolak

Przedszkolak powinien samodzielnie robić to, co już potrafi, czyli jeść, ubierać się,
myć zęby, sprzątać zabawki. Pozwólmy mu na samodzielne działania i podejmowanie decyzji. Nie wyręczajmy w sytuacjach, w których sam sobie poradzi. Dajmy mu czas na swobodną zabawę, zagrajmy w jego ulubioną grę, ale pozwólmy mu też przegrywać, by nauczył się radzić sobie z przegraną i panować nad emocjami. Rozmawiajmy z dzieckiem, bo rozmowa to doskonalenie umiejętności budowania poprawnych wypowiedzi, poszerzanie zasobu słownictwa i wiedzy, ale także wzmacnianie poczucia własnej wartości.
Poniżej znajdą Państwo wskazówki odnośnie zadań, jakie może mieć dziecko w domu, aby wzrosła jego samodzielność.
Ważne, żeby dostosować działania do możliwości dziecka, inaczej zamiast radości wywołamy u niego frustracje związaną z niepowodzeniem.

Samodzielność 3–latek

Samodzielność 4–latek

Samodzielność 5–latek

Samodzielność 6–latek

„Moje domowe obowiązki” – prezentacja multimedialna dla dzieci„Moje domowe obowiązki” – prezentacja multimedialna dla dzieci

© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński