company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

Drukuj

psycholog

Drodzy rodzice!
Od dłuższego czasu zostajemy w domach, ograniczamy wyjścia do niezbędnego minimum, a w tle ciągle słyszymy nowe doniesienia o koronawirusie. Tuż przy nas, w tym czasie są także dzieci, które, podobnie jak my, doświadczają wielu emocji - od lęku, przez smutek i złość. Zapraszam Państwa do zapoznania się z materiałami, o tym jak można wspierać dzieci w czasie epidemii. Osoby mające pytania, oczekujące konsultacji, proszone są o kontakt e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

jak wspierac dzieci

 

https://dzieciecapsychologia.pl/jak-wspierac-dziecko-w-tra…/

 

Warto rozmawiać i oswajać lęki, bo dzieci widzą zmiany w naszym codziennym funkcjonowaniu. Wymienione materiały będą pomocne podczas rozmów z dziećmi na temat koronowirusa, a przede wszystkim ułatwią najmłodszym zrozumienie obecnej sytuacji.

 

 Animowany film „Masz tę moc” - film zawiera kilka informacji o koronawirusie, o chorobie, którą powoduje i o tym, jak możemy zapobiegać zarażeniu. https://www.youtube.com/watch?v=YGqIwp9RDEo&feature=youtu.be

 

 Bajka terapeutyczna autorstwa Beaty Bartczak „O tym jak Wirus Koronek krainę człowieka chciał zdobyć" - bajka pomaga zrozumieć sens podejmowanych działań przeciw wirusowi, zawiera pozytywne przesłanie i tchnie nadzieją.

 

 Wierszyk edukacyjny autorstwa Beaty Bartczak „Uciekaj wirusie!" - wiersz podpowiada jak przegonić wirusa i oswaja lęk poprzez poczucie humoru.

 

Zapraszam do skorzystania z poniżej załączonych plików. Znajdują się tam ciekawe, rodzinne zadania do wspólnego wykonania:

Sensoryczne zabawy dla całej rodziny 

Zabawy ruchowe dla całej rodziny 

Przepisy na masy plastyczne 

 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński