company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

Formy zdalnego nauczania w naszym przedszkolu Drukuj

zdalne

KOCHANI RODZICE!

Zmieniły się przepisy dotyczące edukacji - od 25 marca do 10 kwietnia z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość, w związku z czym będzie prowadzona edukacja zdalna.

Zawieszenie działalności placówek oświatowych jest trudnym wyzwaniem nie tylko dla nauczycieli ale i dla rodziców. Spróbujmy więć go dobrze wykorzystać. Nauczycielki będą się z Państwem komunikować droga e-mail, aby w ten sposób umożliwić dzieciom realizacje podstawy programowej. Będą wysyłały do Państwa propozycje zabaw, pomysły i karty pracy, które można wykorzystać w domu.

Należy wykorzystać czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, na większe usamodzielnienie swojego dziecka – oczekiwać od niego większej pomocy przy codziennych czynnościach w domu np. podczas przygotowywania posiłków, sprzątania, czy nawet podczas wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem się, przygotowaniem do snu, w których bardzo często, z powodu pośpiechu, dzieci są wyręczane. Wykorzystajcie pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim na różnorodne tematy. W ten sposób wzbogaca się słownictwo dziecka. Zaleca się czytanie dzieciom i z dziećmi, korzystanie z edukacyjnych programów telewizyjnych, gier planszowych czy zabaw i gier zręcznościowych. 

Drodzy rodzice! Korzystajcie z porad i propozycji nauczyciela. Nie unikajcie kontaktu z nim. Pytajcie o wszystko i dzielcie się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi dziecka. W sytuacji zawieszenia pracy przedszkoli i szkół, to na Was i nauczycielach spoczywa odpowiedzialność za edukowanie dziecka i stwarzanie mu warunków do wszechstronnego rozwoju. Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno także ruszać się i wykonywać wiele prostych ćwiczeń gimnastycznych.

Pozdrawiamy nasze przedszkolaki ! Życzymy dużo zdrówka !

 

W związku z zaistniałą sytuacją, zamieszczamy poniżej adresy stron, na których znajdziecie propozycje zabaw, prac plastycznych czy zadań, które możecie wykonać w domu ze swoimi dziećmi. Na pewno pomogą one przetrwać ten trudny czas.

 

Podajemy adresy stron internetowych, na których znajdziecie Państwo propozycje audycji muzycznych, słuchowisk i programów telewizyjnych dla dzieci:

 

MEN - Nowe rozwiązania ułatwiające prowadzenie nauki na odległość - nowelizacja przepisów.

 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński