company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

„Jesteśmy razem, pomagamy sobie wzajemnie -Różne rodzaje niepełnosprawności ”- realizacja projektu „Magiczna moc bajek” Drukuj

mocbajek4Za nami kolejny, czwarty miesiąc projektowych działań, którego głównym założeniem było pokazanie, że ludzie różnią się od siebie, nie wszyscy są w pełni sprawni, ale to nie znaczy, że są gorsi.

 Zależało nam na budowaniu od najmłodszych lat przyjaznego stosunku do osób z niepełnosprawnością, aby dzieci nauczyły się tolerować inne dzieci, dorosłych różniących się od tych zdrowych- wyglądem czy zachowaniem. W ramach projektowych działań przedszkolaki zapoznały się z serią "Bajki bez barier", które w sposób przyjazny i dostępny przybliżyły wybrane rodzaje niepełnosprawności i pozwoliły lepiej zrozumieć osoby, które dotyka dane zaburzenie. Dzieci dowiedziały się także, że"rozmawiać" możemy nie tylko za pomocą słów. Wśród nas coraz częściej możemy spotkać osoby posługujące się komunikacją wspomagającą i alternattwną. Przedszkolaki w forme zabawy "kalambury", próbowały pozoruzmieć się bez użycia słów. Podczas działań projektowych dzieci obejrzały także filmy o niepłenosprawnych sportowcach i artystach.

 

 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński