company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

ETAP I - JESIEŃ Drukuj

Sześciolatki z grupy 6 „B” zakończyły jesienny etap projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

W ramach tego etapu dzieci zrealizowały następujące zadania: zajęcia: „Warzywa i owoce na co dzień i od święta” i „Woda to zdrowie”, plakaty promujące przedstawienie „Na straganie” i „Reklama wody”, spotkanie dla rodziców pt. „Eliksir życia”. Podczas zajęć dzieci poznały wartości odżywcze owoców i warzyw, rozumieją konieczność wprowadzenia owoców i warzyw do swojej diety, zachęcały młodsze grupy do spożywania warzyw i owoców poprzez prezentację przedstawienia „Na straganie” oraz plakaty. Grupa na kolejnych zajęciach przygotowała samodzielnie: sok marchwiowo-jabłkowy, owocowe szaszłyki, kolorowe kanapki, ciasto marchewkowe. Sześciolatki poczęstowały dzieci z innych grup przygotowanymi potrawami. Po zakończeniu degustacji w grupach, dzieci tworzyły krótkie wierszyki rymowanki o warzywach i owocach.

W ramach projektu dzieci poznały: znaczenie wody w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka, w życiu roślin i zwierząt; źródła wody w żywności, zasady picia wody, zawartość wody w organizmie człowieka. Na zajęciach dzieci wykonały plakaty promujące picie wody. Na spotkaniu z rodzicami nauczycielki rozdały materiały edukacyjne „Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw i owoców”, „Sztuka picia wody”.

 

 

* Warzywa i owoce na co dzień i od święta


 

 

* Woda na zdrowie


 

 

* "Na straganie" - plakat promujący przedstawienie


 

 

* Reklama wody


 

 

* Promocja zdobytej wiedzy


 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński