company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

Wizyta dzieci z polskiej szkoły na Łotwie Drukuj

lotwaVI20.06.2017r. w naszym przedszkolu gościliśmy grupę dzieci z Polskiej Średniej Szkoły im. Ity Kozakiewicz w Rydze na Łotwie.
Wizyta w przedszkolu była jednym z przystanków jakie odwiedziła 12-osobowa grupa uczniów polskiej szkoły w Rydze. Nasi mali rodacy zwiedzili wcześniej Warszawę, pływali statkiem po jeziorze Wigry, zwiedzali klasztor wigierski.

Dzieci, które skończyły już III klasę, przyjechały do nas pod opieką dwóch babć oraz nauczycielki, Anny Dymerskiej. Do Średniej Polskiej Szkoły im. Ity Kozakiewicz w Rydze uczęszcza około 300 uczniów od wieku przedszkolnego do maturalnej klasy – opowiadała nauczycielka. Dzięki wycieczce uczniowie poznają polską kulturę, tradycję i wiarę. Wszyscy mają polskie korzenie. Wizyta w polskim przedszkolu stała się dla nich doskonałą okazją do obcowania z językiem, ale dzieci przede wszystkim chętnie się bawiły, zwiedziły nasze przedszkole, oglądały sale i zabawki. Wszyscy zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek. W prezencie podarowaliśmy im książki, podręczniki szkolne i przedszkolne, gry i łamigłówki. Miło nam, że to właśnie nasza placówka mogła przyjąć łotewskich gości.

 

 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński