company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

Bawimy się i uczymy interaktywnie Drukuj

monitorW obecnych czasach dzieci nie muszą uczyć się, rozwiązywać zadań czy rysować tylko na papierze - przekonują się o tym nasze przedszkolaki. Od kilku tygodni przedszkolaki uczą się i bawią za pomocą monitora interaktywnego. Dzieci bardzo polubiły taką alternatywę tradycyjnych zajęć i nie mogą doczekać się następnych zajęć.

Aby uatrakcyjnić działania edukacyjne dzieci z naszego przedszkola podczas zajęć korzystają z monitora interaktywnego. Zainstalowane programy edukacyjne pomagają rozwijać bądź utrwalać posiadane wiadomości, umiejętności ale także umożliwiają odnalezienie i rozwijanie talentów.
Monitor interaktywny towarzyszy nam i pomaga uatrakcyjnić część zajęć, szczególnie z dziećmi w wieku 4-6 lat. Generalnie monitor jako element edukacyjny jest ciekawym dodatkiem, wprowadzającym element nowoczesności do pracy z dziećmi, nowoczesności, z którą i tak nieuchronnie dzieci stykają się w codziennym życiu, dlaczego by więc miało jej zabraknąć w przedszkolu? Byłoby to niespójne z realnym światem :) Oczywiście taki sprzęt nigdy nie zastąpi nauczyciela, który musi ukierunkowywać i dozować ilość czasu spędzonego przy tablicy. Tylko wówczas możemy mówić o pozytywnym wpływie środowiska interaktywnego na rozwój dzieci.
Najważniejszą z zalet korzystania ze sprzętu multimedialnego jest stymulowanie rozwoju intelektualnego dzieci – co ważne - dzieci mogą określać związki przyczynowo – skutkowe. Rozwija się spostrzegawczość i logiczne myślenie, kształtuje pomysłowość i wyobraźnia, dziecko ćwiczy pamięć i koncentrację, rozwija umiejętności matematyczne, kształtuje zdolności rozróżniania kolorów, kształtów, liczb, wielkości i kierunków. Praca a raczej zabawa z monitorem rozwija także percepcję wzrokowo – słuchową - pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną często w postaci dźwiękowej oraz wzrokowo – ruchową, np. trening manualny – poprzez rysowanie kształtów, wypełnianie kolorami, wzorami, kształtowanie napięcia mięśniowego poprzez odpowiednie dociskanie pisaka. Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły – wzrok, dotyk, słuch. Rozwija umiejętność wykonywania złożonych poleceń, które aktywizują myślenie abstrakcyjne. Ponadto bezsprzecznie monitor uatrakcyjnia zajęcia, dyscyplinuje grupę a także zachęca do rozmów - rozwija mowę. Wszystko to jest możliwe ale pod jednym kluczowym warunkiem, co chciałybyśmy szczególnie podkreślić - z tego typu sprzętu należy korzystać w sposób umiarkowany aby nie uzależnić dzieci!


 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński