company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

„W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie…” - zajęcia z logopedą z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Drukuj

ojczystyW  ostatnim tygodniu lutego  obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Miał on na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o język ojczysty, troskę o jego  rozwój i trwanie. Dzieci  zwiedziły gabinet logopedyczny, zapoznały się z jego wyposażeniem i pracą logopedy. Ochoczo  gimnastykowały swój język, wykonywały ćwiczenia oddechowe, próbowały recytować trudne  „łamacze językowe”.

Pani  Marta przedstawiła  kilka przykładów związków frazeologicznych i omówiła ich znaczenie. Dzieci miały okazję poznania takich zwrotów jak: „ pisać jak kura pazurem”, „ nie wtykać nosa w nie swoje sprawy”, „łamać sobie głowę”, „ mieć węża w kieszeni” i wiele innych. Pani Marta pokazała dzieciom w jaki sposób bawiąc się możemy usprawniać aparat artykulacyjny. Uświadomiła dzieciom, że język jest czymś w rodzaju okularów, przez które patrzymy na świat, jest częścią każdego z nas - mówimy nim niemal od urodzenia. To wielka sztuka mówić pięknie i poprawnie ale można to osiągnąć gdy się bardzo chce – przedszkolaki już to wiedzą.


 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński