company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

Mikołajkowa noc w przedszkolu 9/10.XII.2016r Drukuj

nocTo już czwarty raz pod takim hasłem zorganizowaliśmy w przedszkolu spotkanie z Mikołajem. W tym roku dołączyły dzieci z najmłodszej grupy. Dla nich była to pierwsza noc bez mamy i taty. O godzinie 18-tej przedszkolaków przywitały wysłanniczki Mikołaja – Śnieżynki. Odczytały list od Mikołaja, w którym przydzielił wszystkim zadania do wykonania przed spotkaniem.

Każda z grup, aby sprawić jak największą radość gościowi ochoczo zabrała się do pracy w swoich salach. Po wykonaniu zadania dzieci ponownie zebrały się w jednej sali. Śnieżynki poprosiły przedstawicieli grup o złożenie przysięgi w imieniu grupy, że dzisiejszej nocy wszyscy będą się świetnie bawić. Przysięga została przypieczętowana odciśnięciem kciuka na plakacie, który wcześniej przygotowała jedna z grup. Ponieważ Mikołaja ciągle nie było, dzieci wróciły do swoich sal w nadziei, że tam już jest. Czekała tam na nich ciekawa niespodzianka, bowiem dzięki technice multimedialnej możliwe było "przeniesienie się" do Krainy Św. Mikołaja. Mikołaj z ekranu telewizyjnego przywitał się z dziećmi. Pokazał im, że wie gdzie one codziennie przebywają i obiecał spotkanie wkrótce. Sprawdził tylko, czy wszystkie są na jego liście „Grzecznych dzieci”. Wziął na plecy worek z prezentami i ruszył w drogę. Dzieci także wyruszyły na to spotkanie. Ubrały się szybko i wyszły na zewnątrz. Poszukiwały upragnionego gościa, oświetlając sobie drogę latarkami i głośno nawołując. Śniegu niestety nie było, więc Mikołaj tego roku przyleciał samolotem i oczekiwał na dzieci przy choince w pobliskim parku. Był smutny bo jak powiedział: „zgubił się w osiedlu”. Gość w radosnym już nastroju został zaproszony do przedszkola, gdzie odbyły się zimowe tańce i mikołajkowe śpiewy. Śmiechom i okrzykom nie było końca. Największą radość dzieciom sprawiły prezenty przyniesione przez Mikołaja. Było ich całe mnóstwo. Przedszkolaki obdarowały też Gościa: zaśpiewały piosenkę, powiedziały wiersz, zatańczyły, wręczyły słodkie pierniki oraz własnoręcznie wykonany plakat. Chwilą wytchnienia była wspólnie zjedzona kolacja. Po wieczornej toalecie najbardziej wytrwali bawili się jeszcze na „piżamowej dyskotece”. Czas płynął bardzo szybko i przyszła pora na sen. Zmęczeni natychmiast zasnęli. Rano dzieci same przygotowały sobie śniadanie. Po nim bawiły się otrzymanymi od Mikołaja prezentami. Już po chwili w drzwiach pojawili się stęsknieni rodzice, którzy bardziej bali się nocy bez dzieci w domu, niż ich pociechy. Tego wieczoru chyba więcej myślały o św. Mikołaju niż o rodzicach. Odchodząc do domu każde dziecko znalazło w swojej szafce w szatni słodką niespodziankę.

Nocleg w przedszkolu - to niezwykłe wydarzenie i ogromne przeżycie dla każdego dziecka. Inicjatywie tej towarzyszyła wielka radość, ale także trochę niepokoju. Dla wielu bowiem, to pierwszy samodzielny nocleg poza domem! Jednak wszelkie obawy okazały się bezpodstawne.
Ta Mikołajkowa noc stała się bez wątpienia wspaniałym przeżyciem i tematem ciekawych wspomnień.


 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński