company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

Park Naukowo – Technologiczny Polska – Wschód w Suwałkach Drukuj

PNTPrzedszkolaki z najstarszych grup zostały zaproszone w bardzo interesującą podróż do świata innowacji! Nowoczesna firma pokazała, na czym polega „dorosła” praca – medycyna, nauka, analizy...
07.12.16r. dzieci odwiedziły Laboratorium Ratownictwa Medycznego i Procedur Medycznych, które działa w suwalskim Parku Naukowo – Technologicznym Polska – Wschód.

Dzieci mogły zobaczyć najnowocześniejszą aparaturą i fantomy pacjentów w symulacji „prawdziwego” szpitala. Zwiedziły m.in: dyspozytornię, SOR, salę operacyjną, oddział noworodkowy. Co ciekawe, laboratorium jest wyposażone w prawdziwy szpitalny sprzęt wraz z całą niezbędną aparaturą, lekami, narzędziami, a nie w urządzenia dydaktyczne. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się i dotykały ultranowoczesne fantomy, podłączone do urządzeń diagnostycznych – jak choćby EKG. Przedszkolaki odbyły też podróż symulatorem ambulansu. Następnie wzięły udział w zajęciach w laboratorium naukowo-badawczym. Tam mogły poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Poznały wyposażenie laboratorium i dowiedziały się do czego służy. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły jednak zaprezentowane eksperymenty i doświadczenia, szczególnie takie, które kończyły się „wybuchami”. Może te pierwsze doświadczenia staną się dobrym początkiem dla przyszłych lekarzy lub naukowców!


 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński