company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

Tydzień Edukacji Globalnej Drukuj

TEGW ramach Tygodnia Edukacji Globalnej pod hasłem „Razem dla Pokoju” wszystkie grupy brały udział we wspólnych działaniach: Sejm Dziecięcy, Małe podróże dookoła Wielkiego Świata - Chiny oraz w spotkaniu z Żołnierzami.

W następnych dniach sześciolatki zapoznały się z reportażem Ewy Nowak „Kot który zgubił dom” książka oparta jest na prawdziwej historii irackiej rodziny, której bez kota udaje się zamieszkać w Norwegii. Ta poruszająca historia opowiada o wzajemnym przywiązaniu człowieka i zwierzęcia, a także o ludziach dobrej woli, bez których nie byłoby szczęśliwego zakończenia. Poprzez czytanie tej książki pozwoliłyśmy nie tylko przeżyć dzieciom tę wzruszającą historię razem z jej bohaterami, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o świecie a także przybliżyć tak ważny temat: wojna na Bliskim Wschodzie, imigracja z kraju.
Dzieci z grupy 6A i 6C bawiły się papierowymi kulami zrobionymi z gazet, uczyły się wyładowywać złość bez agresji, zamieniały kule złości w kule przyjaźni, następnie wszystkie małe kule połączyły w wielką i powstała Kula Pokoju.


 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński