company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

„Podróż do Chin” Drukuj

chinski28.11.2016r. w ramach spotkań „Małe podróże po wielkim świecie” studenci wraz z Prodziekanem Wydziału Pedagogiki PWSZ w Suwałkach Panią dr Idą Schabieńską przedstawili prezentację pt. „Podróż do Chin”. Dzięki niej, przedszkolaki „odwiedziły” Chiny - kraj tak bardzo odmienny od naszego.

Dzieci miały okazję zobaczyć piękne, surowe krajobrazy od gór do ciepłych, morskich plaż, od Tybetu po Morze Chińskie, ludzi zamieszkujących Chiny, ich tradycje, stroje, nakrycia głowy, potrawy. Najwięcej radości sprawiło dzieciom picie herbaty z chińskiej porcelany, odwzorowywanie chińskich znaków i cyferek – jak na prawdziwych chińczyków przystało pisały wg tradycji - tuszem i pędzelkiem. Okazało się, że pisanie chińskich znaków nie jest takie łatwe.
Podróż do Chin nie byłaby pełna bez nauki języka – przecież kto chce poznawać obce kraje, musi nauczyć się porozumiewać z mieszkańcami. Dzieci poznały w języku chińskim: dzień dobry, dziękuję, do widzenia. Na zakończenie spotkania przedszkolaki próbowały swoich sił w jedzeniu ryżu pałeczkami - śmiechu było co niemiara.

 

Studenci jako chińscy nauczyciele: http://pwsz.suwalki.pl/web/guest/news/-/asset_publisher/9dqyLD6D5pxh/content/studenci-jako-chinscy-nauczyciele


 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński