company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

Narodowe Święto Niepodległości Drukuj

nsnW dniu 8 listopada 2016 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Celem naszego spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Każda grupa wraz z rodzicami wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Dzieci z najstarszych grup przedstawiły program artystyczny składający się z wierszy okolicznościowych i pieśni patriotycznych. Mali aktorzy w strojach regionalnych - piosenką, wierszem i tańcem, „oprowadziły” widzów przez historię naszego kraju, jego geograficzne zróżnicowanie i bogatą tradycję.
Zachwyt i zdziwienie dzieci wywołała wizyta gościa specjalnego– prezesa Związku Sybiraków w Suwałkach Pan Henryka Kuczyńskiego, który opowiedział historię swojego dzieciństwa, dotyczącą wywiezienia Polaków na Syberię.
Występ przedszkolaków nagrodzony został gromkimi brawami, a ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent - doceniony przez wszystkich zebranych gości, w szczególności przez Pana Henryka Kuczyńskiego, który w słowach podziękowania - życzył wszystkim dzieciom dalszych sukcesów, uśmiechu i samych radosnych chwil.
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.


 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński