company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

„Od koła do kwadratu” – familijne spotkanie ze sztuką w grupie 5 A Drukuj

kolo kwadratDzieci wzięły udział w zajęciach pt.: „Od koła do kwadratu” – familijne spotkanie ze sztuką i matematyką. Rozwijanie aktywności dzieci i rodziców poprzez wspólne tworzenie kompozycji płaskich.

Celem zajęć było bliższe poznanie charakterystycznych cech figur geometrycznych, kształcenie intuicji geometrycznej poprzez manipulowanie, kształtowanie umiejętności układania kompozycji z figur geometrycznych w toku zabawy, doskonalenie sprawności manualnej poprzez zagniatania papieru po linii prostej z zastosowaniem techniki origami, nabywanie umiejętności układania obrazka według zakodowanej informacji. Podstawowym założeniem spotkania była twórcza aktywność dzieciaków i rodziców oraz czerpanie radości ze wspólnej pracy i zabawy.
Podczas zajęć uczestnicy zamienili się w żeglarzy, którzy dopiero po własnoręcznym skonstruowaniu z papieru okrętów i czapek kapitana mogli wyruszyć na wyprawę do wysp zwanych Figurami Geometrycznymi. Dzieci musiały przewieźć na wyspy zagadkowy ładunek, którego zawartość wyjaśniła się dopiero po rozkodowaniu specjalnej informacji.


 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński