company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Bożena Moczulewska – główny księgowy

e-mail: ksiegowsc@p8.suwalki.eu

*Helena Łajkowska – intendent

*Natalia Dąbrowska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

Zimowa Akcja Dokarmiania Ptaków i Zwierząt - konkurs Drukuj

Nasze przedszkole bierze udział w akcji zimowego dokarmiania ptaków i zwierząt – „Pomóżmy najmniejszym przetrwać zimę” – zorganizowaną przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Suwałkach pod patronatem Tygodnika Suwalskiego.

W dokarmianiu ptaków i zwierząt leśnych zaangażowana jest cała społeczność przedszkola. „Ptasia stołówka” – oznaczona specjalnym szyldem – umieszczona jest przy ogrodzeniu przedszkola. Na każdym drzewie wiszą karmniki, m.in. plastikowe kubeczki z przetopionym w przedszkolnej kuchni tłuszczem z ziarnami, słonina na drzewach, plastikowe butelki wypełnione ziarnem i kaszą – przekłute drewnianymi łyżkami.

W przedszkolu została przeprowadzona również akcja dokarmiania zwierząt leśnych. Dzieci wraz z rodzicami i pracownikami przedszkola przynieśli marchew, buraki, jabłka, ziemniaki, suchy chleb, kasztany i inne „przysmaki” zwierząt. To zostało przekazane leśnikom do paśników dla leśnych zwierząt.

20 stycznia do naszego Przedszkola zawitali Panowie Leśnicy – przedstawiciele Nadleśnictwa w Suwałkach. Tego dnia Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca leśnika i jak wyglądają jego obowiązki. Przybliżyli również zimowe problemy zwierząt i ptaków. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat ochrony przyrody, znajomością nazw zwierząt i ptaków. Panowie Leśnicy pochwalili i podziękowali przedszkolakom za ogromne zaangażowanie w dokarmianie zwierząt tej zimy. Byli pod ogromnym wrażeniem stołówki dla ptaków znajdującej się w przedszkolnym ogrodzie. Kończąc spotkanie przedszkolny Leśnik przekazał gościom skrzynki ze smakołykami dla zwierząt leśnych, które dzieci zbierały od dłuższego czasu. W zamian otrzymały paczkę ze smakołykami.

 

Więcej informacji znajdziesz na:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Suwałkach - Konkurs "Pierwsza odsłona"

Suwałki. Zimowy apel - informacja o konkursie, organizowanym przez TOZ, któremu patronuje „Tygodnik Suwalski”.

 


 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński