company logo

Szukaj

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 17.00

Adres:
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
16-400 Suwałki
ul. Putry 4b
tel. 87 567 15 54 - sekretariat


*Urszula Rutkowska - dyrektor

e-mail: dyrektor@p8.suwalki.eu

*Beata Kamińska – intendent

*Klaudia Buraczewska – pomoc administracyjna/referent

e-mail: sekretariat@p8.suwalki.eu

*Marta Wasilewska - prowadzenie strony internetowej

e-mail: strona.p8@gmail.com

 

 

 


Napisz do nas

Zapraszamy i czekamy na Was!

Akcja "Szlachetna Paczka" Drukuj

szlachetna-paczkaCzłowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

Jak co roku w okresie świątecznym zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do pomocy innym. W tym roku wzięliśmy udział w „Akcji Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

Nasze Przedszkole objęło pomocą dwie rodziny wielodzietne z naszego miasta. Zaangażowanie rodziców i nauczycieli przyniosło nieoczekiwane efekty - zebraliśmy nie tylko produkty, konieczne do codziennego funkcjonowania takie jak: żywność i artykuły higieniczno–sanitarne, ale również odzież, zabawki i słodycze, a także niezbędny sprzęt AGD. W naszą zbiórkę zaangażował się również Pan Jan Kirsztyn, który ofiarował kuchenkę gazową dla jednej z rodzin.

Dyrektor Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola i całej społeczności przedszkolnej, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „Szlachetna Paczka”.

Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebujących rodzin. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.

 

szlachetna-paczka_2

Drogi Darczyńco! Dziękujemy Ci za Twoje wielkie serce! To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie, które przegrywały w walce z biedą. Dzięki Tobie mają szansę na wygraną w drugiej połowie życia. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. Twoje dobro już działa i pomnaża się. W obdarowanych, wolontariuszach i dobroczyńcach. W tych wszystkich, którzy przyłączyli się do projektu i już wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu. Twoje dary to wielkie świadectwo miłości. To nie pomoc z tego, co zbywa, ale dar wrażliwości, zaangażowania i dawania nadziei. Dziękujemy. Wierzymy, że najpiękniejszym podziękowaniem są nie słowa, ale gesty.

Dziękujemy Ci za przekazanie PACZKI rodzinie oznaczonej kodem: PDL-709-010902!

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:

Członkowie rodziny bardzo ucieszyli się z każdej rzeczy, którą otrzymali. Pan Wojciech niezmiernie ucieszony był z otrzymanej żywności, która bardzo się przyda oraz z kuchenki gazowej. Natomiast dzieci bardzo uradowały się na widok słodyczy i zabawek.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Serdecznie chciałabym podziękować za współpracę i pomoc potrzebującej rodzinie. Szczególnie dziękuje w imieniu swoim i rodziny za wspaniałe paczki. Dziękuję Państwu za wielkie zaangażowanie. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu ciepłych i spokojnych świąt. Patrycja Maciejunas

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Rodzina nie mogła znaleźć słów podziękowania, była bardzo wdzięczna za otrzymaną pomoc, która dała im wiele radości. Rodzina z całego serca dziękowała za paczki, które tak wiele dla nich znaczą. Dzięki otrzymanej pomocy na pewno będą mieli pełne radości święta.

Strona internetowa akcji Szlachetna Paczka: www.szlachetnapaczka.pl

 


© 2008-2014 Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałach, Autor strony: Karol Grudziński